From: Harrier101@aol.com
Date: Sun, 3 Dec 1995 04:00:26 -0500
Subject: FL WESTERN REGIONAL-BOYS SEEDED

Footlocker Western Regional
Woodward Park, Fresno
5000 meters
weather fine
course in bad shape (no moisture; very sandy; bad traction)

Boy's Seeded
FIRST TEAM ALL-WEST
1) Isaac Hawkins (JR) 		Spokane, WA  		15:05
2) Jeff Hopkinson (SR) 		South Jordan, UT   	15:16
3) Billy Herman (SR) 		Boise, ID		15:16
4) Dan Sikiric (SR) 		San Jose, CA	   	15:17
5) Tom Prindivilee (JR) 	Antioch, CA		15:20
6) Rhy Reynolds (JR) 		Newport, OR		15:22
7) Will Bernaldo (SR) 		Ojai, CA   		15:24
8) Matt Tweist (SR) 		Albuquerque, NM   	15:24
SECOND TEAM ALL-WEST
9) Larry Henderson (SR) 	San Diego, CA   	15:27
10) Brad Treat (SR) 		Kalispell, MT   	15:30
11) Aaron Gillen (SR) 		Yreka, CA    		15:31
12) Michael Kasahun (JR) 	Fresno, CA    		15:34
13) Michael Murray (JR) 	Mission Viejo, CA    	15:35
14) Grant Robinson (JR) 	McMinville, OR    	15:36
15) Mike Wohciechowski (SR) 	Concord, CA   		15:38
16) Ronnie Buchanan (SO) 	Santa Maria, CA   	15:40
THIRD TEAM ALL-WEST  
17) Rey Vasquez (SR) 		Yuma, AZ   		15:41
18) Juwan Nuvayoka (JR) 	Kykotsmovi Village, AZ 	15:42
19) Jeremy Lyon (SR) 		Hesperia, CA   		15:43
20) Kyle Smits (JR) 		Bellevue, WA    	15:44
21) Dan Gaston (JR) 		Huntington Beach, CA	15:45
22) Todd Disney (SR) 		Thousand Oaks, CA 	15:45
23) Elwood Blues (SR) 		Sacramento, CA 		15:47
24) Sean Clendaniel (SR) 	Yucaipa, CA   		15:48

The #1 nationally ranked Bingham boy's squad from South Jordan, Utah ran an
80:01 team time.  The #3 ranked Mountain View squad from Orem, Utah was way
out of it with a poor showing.  The #6 Jesuit squad from Sacramento,
California ran 80:50, without their top runner Michael Stember, who led them
seven days earlier to a 79:35 team time at their state meet on the same
course, under the same conditions.  Using Stember's time from state meet
(15:29), Jesuit would have run 79:42 at the regional meet (19 seconds faster
than Bingham).

------------------------------
Date: Tue, 5 Dec 1995 00:05:46 -0500
Subject: FL WEST GIRLS

Finally, they are here.

1st Team All-West
1) Julia Stamps  Jr  		Santa Rosa, CA  	16:45 
2) Kim Mortensen  Sr   		Thousand Oaks, CA  	17:12
3) Annie Ebiner  Sr  		West Covina, CA  	17:26
4) Elaine Canchola So  		Ojai, CA  		17:39
5) Kim Welsh   So  		Yucaipa, CA  		17:55
6) Amy Swier   Jr  		Aztec, NM   		17:58
7) Katie Nuanes  Jr   		Santa Ana, CA  		18:00
8) Emily Allison Sr   		San Jose, CA  		18:01
2nd Team All-West
9) Tara Rohatinsky  Jr  	Provo, UT  		18:07
10) Heather Garritson So	Fullerton, CA  		18:17
11) Heather Wallace Sr   	Clayton, CA  		18:17 
12) Ann Ramsey  Jr   		Seattle, WA  		18:19
13) Sarah Gardiner  Jr 		Salt Lake City, UT  	18:21
14) Kristen Koppes  Sr 		Redding, CA  		18:22
15) Lauren Adams   Sr  		Park City, UT  		18:26
16) Jennifer Smith   Jr  	Spokane, WA  		18:32
3rd Team All-West
17) Mary Huang   Sr  		Provo, UT   		18:33
18) Elizabeth Jackson Sr  	Salt Lake City, UT  	18:33
19) Allyson Marquand Fr   	Irvine, CA   		18:37
20) Andrea Neipp   Jr  		Palmdale, CA  		18:37
21) Shae Messersmith So  	American Fork, UT  	18:38
22) Angie Winkler Sr  		Huntington Beach, CA  	18:38
23) Jessica Corbin  Sr 		Irvine, CA  		18:39
24) Anique Monfrooy  Sr   	Salt Lake City, UT  	18:39